Günümüzde ev taşıma hususunda birtakım nakliye firmaları devreye girerek kişilere kolaylıklar sunmuş olsa da yine de çalışan kişiler açısından ev taşımak oldukça zor bir süreçtir. Dolayısıyla ev taşımak isteyen kişiler bu durumu yaşamak istemez ve nakliye firmalarıyla anlaşır. Nakliye firmaları günümüzde artık çok fazla talep görüyor. Zira bir evi taşımak kolay değildir. Evde her iki tarafında çalışması halinde eşyaların kutulanması zaman alıcı bir süreçtir.

Ayrıca kolilerin bir başka adrese taşınması ve o adreste tekrar açılıp yerlerine yerleştirilmesi büyük sorun haline gelebiliyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak adında alanında isim yapmış kaliteli ve güvenilir nakliye şirketlerinden biriyle anlaşma sağlamak mantıklı olur.

Bir ilçeden bir ilçeye veya iller arasında ev taşımak zor oluyorken Türkiye’den Fransa’ya ev taşımak oldukça zahmetli, zaman alıcı ve maddi açıdan da sıkıntılı bir durumdur. Lakin Taşıma hizmeti almak ve bu durumdan kolaylıkla çıkabilmek adına Uluslararası taşımacılık ve tüm nakliye hizmetlerini sağlayan nakliye şirketlerini seçmek sağlıklı olacaktır.

Türkiye’den Fransa’ya evden eve taşımacılık hizmeti sağlanırken birtakım geçiş izinlerinin alınması gerekiyor. Bu durum nakliye firmalarıyla anlaşılmadan önce gerçekleşmesi zaman kaybını önlemektedir. Nakliye şirketlerinin araçlarında kırılması muhtemel olan ev eşyaları için ayrı bir bölüm bulunur. Türkiye’den Fransa’ya kadar yol durumunda eşyaların hasar görmemesi için tüm önlemleri alan firmalar aynı zamanda sigorta yaparak garantili hizmet sağlar.

Fransa’ya Kaç Günde Taşınırım?

Türkiye’den Fransa’ya ev taşıyabilmek için ilk olarak kişinin Fransa Konsolosluğundan belirli izinleri alması gerekiyor. Ardından nakliye şirketlerinden biri ile iletişime geçerek detaylı olarak eşya taşınma hizmeti alması gerekir. Eğer kişi kendi başına ev eşyalarını kolileme işlemini yaparsa sadece taşımacılık hizmeti alması yeterlidir.

Türkiye ile Fransa arasındaki mesafe tam olarak değerlendirildiğinde gümrükte geçen zaman da dikkate alınırsa yaklaşık olarak Türkiye’den Fransa’ya ev taşımak 10 ile 15 gün arasında sürer.

Fransa’ya gidilmeden önce eşyaların kolilenmesi ve taşınması süreci, gümrükte istenen belgelerin tam olması süreci hızlandırabilir. Ayrıca bu süre nakliye firmalarına göre de değişim gösterebilir. Nakliye firmalarının verdiği hizmet detayları şöyledir

  • Ambalajlama, paketleme ve taşıma, montaj hizmeti
  • Expertiz hizmeti verilir
  • Sigorta
  • Depolama
  • Uluslararası nakliyat
  • Gümrük işlemleri

Türkiye’den Fransa’ya kadar ev taşıma hizmeti Nakliye firmaları arasında genel olarak böyledir.

Fransa’ya Gümrükleme Ne Tutar?

Türkiye’den Yurtdışında yaşamak için ev taşıyan kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Yurtdışında yaşam şartlarını daha iyi olması ve beraberinde öğrenim görmek veya iş hayatına yurtdışında devam etmek isteyen kişiler Türkiye’den farklı ülkelere ev taşıyorlar. Böyle durumlarda ev taşımacılığı hizmeti sağlayan nakliyat firmalarıyla anlaşmak kişilerin daha kolay taşınmasını sağlar. Ayrıca bir nakliye firması seçerken kriterlerinizi belirlemeli ve ona uygun nakliye şirketleriyle anlaşmalısınız. Böylelikle zor bir süreç size kolay gelebilir. Türkiye’den Fransa’ya gümrükleme masrafları farklı olabiliyor. Kişinin eğer gideceği ülkede oturma izni ya da iş daveti gibi belgeleri yoksa gümrükleme masrafları başını ağrıtabilir.

Türkiye’den Fransa’ya gümrükleme işlemleri genellikle 2 ile 3 gün arasında sürebiliyor. Dolayısıyla nakliye firmalarıyla daha erken anlaşmak sürecin hızlanmasını sağlar. Tüm evrakların tam olması halinde gümrükte ek ücret ödenmesi söz konusu değildir. Ayrıca kişinin sahip olması gereken belgeleri yoksa ilk defa Fransa’ya gidecekse gümrük masrafı oluşabilir. Kimi nakliye şirketleri gümrük masraflarını nakliye ücretlerinin içinde müşterilerden alırlar.

Fransa’ya Mobilya Taşımacılığı

Türkiye’den Fransa’ya mobilya taşımacılığı hizmeti son yıllarda fazla talep görmektedir. Uluslararası nakliyat hizmeti sağlayan şirketler günümüzde artmıştır. Fransa ekonomisinin iyi düzeyde olması ve burada sağlanan iş olanaklarının daha iyi koşullarda olması kişilerin Fransa’ya taşınmasını sağlıyor. Ayrıca mobilya sektörünün Fransa’ya yönelmesi de bu ülkeye mobilya taşımacılığı yapılmasına vesile oluyor.

Fransa da yaşayan Türkler ve Fransa’nın kendi halkı da Ülkemizden Fransa’ya ihraç edilen mobilyaları beğeniyor olması bu ülkeye olan mobilya taşımacılığı alanını canlandırmıştır. Uluslararası ev taşımacılığı hizmeti sağlayan nakliye firmaları aynı zamanda mobilya taşıma hizmeti de sunar. Türkiye’den Fransa’ya ev eşyası taşınması zor bir süreç olmakla beraber kaliteli ve güvenilir profesyonel şirketlerle bu durum kolaylıkla atlatılabiliyor.

Fransa’ya Ev Taşımacılığı Fiyatları

Türkiye’den Fransa’ya ev taşımacılığı hizmeti sunan firmalarla anlaşılması kişinin bu zorlu süreci kolay atlatmasını sağlar. Bilindiği üzere ilden ile, semtten semte ev taşımak bile kişiyi bu ekonomik süreçte zorlarken Uluslararası nakliye hizmeti oldukça zaman alıcı bir o kadarda maddi açıdan sıkıntılı bir durumdur. Fakat Türkiye’den Fransa’ya ev taşımak için Fransa’dan belirli izinlerin alınması sayesinde gümrükleme masraflarından kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca Türkiye ile Fransa arasındaki yol mesafesi dikkate alınarak nakliye bedeli belirlenir. Ayrıca taşınacak olan evin büyüklüğü, eşyaların hacmi ve mobilya sayısı, gidilecek yerdeki eşya montaj bedeli nakliye ücretinin belirlenmesinde rol oynar. Tam olarak net şekilde Türkiye’den Fransa’ya taşıma hizmeti bedeli verilmemektedir. Zira günümüz koşullarında her sektörde olduğu gibi lojistik sektöründe de fiyatlarda tutarsızlık olabilir.

Fransa’ya Taşımacılık Yapan Firmalar

Türkiye’den Fransa’ya nakliye hizmeti veren çok sayıda nakliye şirketi bulunur. Lakin bu firmalar arasında kaliteli, güvenilir nakliye hizmeti veren şirketi seçilmesi için detaylı araştırma yapılmalıdır. Zira bir evin eşyalarının taşınması, depolanması ve gidilecek olan adrese kadar hasarsız taşınabilmesi nakliye şirketinin tecrübeli ve güvenilir olmasıyla yakın ilişkilidir.

Türkiye’den Fransa’ya taşımacılık hizmeti veren şirketlerle anlaşılması kolaylıkla bir taşınma süreci geçirilmesini sağlar. Google aramalarında Türkiye ile Fransa arasında gidilecek şehre kadar taşımacılık hizmeti veren firmaları bulabilirsiniz. Firmalar arasında dikkatli analiz yapılması taşımacılık hizmetinden alacağınız memnuniyeti bildirir.

Fransa’ya Nasıl Taşınırım?

Türkiye’den farklı bir ülkeye ev eşyası taşımak kolay değildir. Günümüz koşullarında evde yaşayan her bireyin yoğun çalışma hayatı olduğunu düşünürsek taşınma süreci kişileri korkutabiliyor. Bu durumlarda her zaman ev taşımak isteyen kişilerin imdadına taşımacılık hizmeti sağlayan nakliye firmaları koşuyor. Dolayısıyla güvenilir, tecrübeli nakliye şirketiyle anlaşma yapılması ve o süreçte gümrükte istenen belgelerin hazırlanması taşınma sürecini olumlu etkiler.

Fransa’ya Ev Taşıtmak Kolay Mı?

Türkiye’den Fransa’ya ev taşıma hizmetinin sağlanması maddi açıdan kişileri zorlayabilir. Fakat sadece maddi konularda değil Fransa Konsolosluğundan alınması gereken birtakım belgelerin alınma süreci zaman alabilir. Bu durumda ev taşınsa dahi eşyaların depolanmasını isteyebilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’den Fransa’ya ev taşıtmak zaman alabiliyor.

Düşüncelerini paylaş